BioBanka Brno

 

Jméno:

Heslo:

Úvod

Podrobnosti

Objednávkový systém

Aktuality

Diskuse

Kontakt

Akce na mouky z Ivančic, TierraVerde na skladě a dovolená u moře

PETA_K, 26. ledna 2016  16:01


Ahoj lidi

řeším zrovna kam v létě s děckama k moři, líbí se mi Chorvatsko, nemáte nějaký tipy?

- U Tradice z Ivančic můžete objednávat až do čtvrtka, ale dovezou to do Brna až v pátek a asi se to nestihne dopravit do banky, takže raději počítejte s tím, že si to budete moct vyzvednout až v pondělí. Aktuálně nabízí: "Novinky, které nabízím jsou za studena lisované oleje - arašídový, avokádový, dýňový, hroznový. kokosový, lněný, pupalkový, rýžový, sezamový a z ostropestře mariánského. Dále nabízíme různé bylinné masti. Tyto výrobky jsou od české společnosti TopVet. Tento týden máme akci na naše domácí celozrnné mouky, které si meleme doma z vlastního obilí. Při koupi libovolných druhů mouku nad 5 kg, dostane každý 0,5 kg ovesné mouky zdarma."

- Pavlína naskladnila Naše objednávky od TierraVerde tak si je můžete chodit vyzvedávat a něco málo i naskladnila. Viz její email: "První bezobalová drogerie v BB! Nově máme na skladě Y&B Gel na nádobí v kanystru, nalévejte si do přinesených nádob, kanystr po vypotřebování firma Tierra Verde znovu doplní." No, není to sice naše první "bezobalová" drogerie (Qualt rozvažujeme a rozlíváme už pár let) ale je to příjemný vidět její nadšení.

Otázka palmového tuku nás zajímá a tak otravujeme naše dodavatele a tady přikládám jednu pozitivní reakci od výrobce SladStar čokolády:
"Z řady SladStar jsou bez palmového oleje již produkty „64% čokoláda SladStar“ a „SladStar slunečnicová pomazánka“. Dále ohledně PO - věřím, že mám pro Vás dobrou zprávu – v tuto chvíli máme již odzkoušenu technologii sladových krémů bez použití palmového oleje, na trhu by se měly objevit během příštích 2 měsíců, po dojezdu stávajících etiket.
U tyčinek je změna používaných tuků náročnější, nicméně i zde by se mělo vše vyřešit během příštích pár měsíců.
Co se týče palmového oleje, který používáme aktuálně, jedná se o produkt z míst s trvale udržitelným rozvojem prostředí (viz certifikát v příloze), zároveň také odkážu na vyjádření Country Life k této otázce, se kterým souzníme http://www.countrylife.cz/vyjadreni-k-otazce-palmoveho-oleje . Nicméně i tak vnímáme dění okolo palmového oleje obecně, tj. změna bude tedy následovat."

Tož to je asi tak vše, se mějte a příště zase ahoj... za BioBanku Brno PETA K


„Ne všechno jde vyřešit. Proto má v životě místo smíření a odpuštění.“ Andrea PlatznerováVložit komentář?

Jméno:

Nadpis:

Text:

Jméno města, ve kterém sídlí BioBanka: (ochrana proti robotům)

Webmasterka: Radka Jarušková