BioBanka Brno

 

Jméno:

Heslo:

Úvod

Podrobnosti

Objednávkový systém

Aktuality

Diskuse

Kontakt

Tofu, kuřata, kachny, jmelí, missiva

PETA_K, 11. prosince 2017  15:45


Ahojte

spoustu dobrých zpráv :-)

- Missiva už je naskladněná, takže kdo jste si co objednali, můžete si přijít vyzvednout, a přijdite si i pro staré objednávky co nám tam leží už od září. Navíc jsme vzali na sklad 15l barel koncentrátu na nádobí, tak si můžete chodit odlívat do vlastních nádob.
- Máme skladem tofu a aptifu a výrobky z něj.
- Tradice z Ivančic: "V biobance jsem dala nové vodnice a ředkve, doplnila jsem mouky - nově je i mouka z červené pšenice. Do středy lze objednávat domácí kuře a kachna. Ze zeleniny nabízím nejlepší brambory na bramborový salát - keřkovské rohlíčky, kadeřávek a na Vánoce nabízíme svazky nebarveného jmelí."


A teď už zajímavé projekty a pozvánky našich členů:

Bude bál! Těšte se:
Organizátorský tým složený z lidí z Instruktorů Brno a Hnutí Brontosaurus již intenzivně chystá program, ladí detaily :) Na světě je také už nějaký ten pátek oficiální stránka akce https://www.instruktori.cz/akce/instruktorsky-brontosauri-bal-2018/, kde také najdete přihlášku, takže se můžete už přihlásit!

A kdy vlastně bál bude :) ?

Již brzy! 12. ledna! Od 19:00!

A kde se bude konat? V KC Sýpka Medlánky!

Už se na vás těšíme :) Novinky k akci budeme také zveřejňovat průběžně na události na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1608430955904897/

Za organizátorský tým

Miroslav Hruška alias Miropiro, jinak také člen Základního článku Hnutí Brontosaurus Zeměchvály


A taky něco pro včelaře:

Přátelé,
posílám informace o zajímavém projektu, který se týká chovu včel. Právě běží na hit-hitu sbírka na vydání knihy francouzského kněze Abbé Émile Warré, který již na začátku 20 století věděl, že chov včel zaměřený na co největší produkci medu je dlouhodobě neudržitelný. Zároveň si uvědomoval, že včelaři budou včelařit pouze pokud z toho budou mít nějaký přiměřený profit, ze přiměřenou námahu a náklady. Abbé Warré experimentoval s více než 300 úly, všech úlových systémů té doby. Na základě svých zkušeností vytvořil vlastní úl, tzv. Lidový úl dnes mu říká spíše Warré úl, který využívá všech výhod moderních úlů a zároveň poskytuje včelám maximálně přirozené prostředí. Všechny své zkušenosti a metodiku chovu včel v Lidovém úle popsal právě v knize "Včelaření pro každého". Proto je tato kniha pro dnešní dobu velmi aktuální a zajímavá.
Proto prosím podpořte její české vydání, jedna z možnosti je knihu si prostě předplatit. Ale je tam i spousta dalších benefitů, takže si určitě vyberete. Chov včel dnes potřebuje výraznou změnu v přístupu a metodice, protože situace je velmi vážná. Bohužel zejména naší krásné zemi, která kdysi medem oplývala, jsou tyto vody velmi stojaté. Proto více takových knih a podmětů, i když zatím je alternativně smýšlejících včelařů relativně málo.
https://www.hithit.com/cs/project/4313/abbe-emile-warre-vcelareni-pro-kazdeho-prvni-ceske-vydani
Koho by úl a alternativy ve včelařství zajímali, podívejte se ještě na mé stránky www.warre.cz . Vyrábíme úly, děláme semináře a rád každému začínajícímu včelaři poradím.
Za všechny, kdo se na projektu podíleli, děkujeme.
Petr Černohorský
+420 777 47 47 04
pcernohorsky@gmail.com
Račice nad Berounkou 9
www.warre.cz


Mějte se všichni moc krásně...


Za BioBanku Brno PETA KVložit komentář?

Jméno:

Nadpis:

Text:

Jméno města, ve kterém sídlí BioBanka: (ochrana proti robotům)

Webmasterka: Radka Jarušková