BioBanka Brno

 

Jméno:

Heslo:

Úvod

Podrobnosti

Objednávkový systém

Aktuality

Diskuse

Kontakt

Pecky z meruněk a Velká dětská cyklojízda

PETA_K, 14. května 2019  10:21


Ahojky

zase po nějaké době je tu troška informací z banky (ono se toho moc neděje, tak není o čem psát...).

Od naší členky Vladislavy jsme naskladnili pár kilo pecek z meruněk... popravdě jsem trošku googlil, protože jsem nevěděl, k čemu takové pecky jsou, a tak jsem zjistil že: "Meruňková jádra obsahují amygdalin, jehož štěpením vzniká kyanovodík, který může způsobit otravu! Dospělé osoby s tělesnou hmotností nad 60kg nesmí z bezpečnostních důvodů užívat více než 1-2 jádra denně!" Trochu mě to vyděsilo, protože jako děcka, jsme jich snědly určitě desítky denně, ale pak jsem si to přečetl ještě jednou a pozorně a jsem v klikud, nebyli jsme ani dospělí ani nad 60kg, takže cajk. :-) Ale taky obsahují spoustu B17ky a jiných minerálů... a taky jsem se dočetl že ten kyanovodík v lidském těle zabíjí právě a zřejmě jen rakovinové buňky a zdravým se vyhýbá, protože - https://www.mojezdravi.cz/prirodni-medicina/vyjimecna-jadra-z-merunek-pusobi-i-proti-rakovine-260.html ... čert ví co je na tom pravdy.

A Kristýna nás všechny zve na Velkou dětskou cyklojízdu v sobotu 1.6. od 13:00 na Moraváku viz.: https://www.facebook.com/events/444068363065190/

Tož mějte se krásně a často se líbejte :-) za BioBanku Brno PETA K"Když jsi mrtvý tak o tom nevíš. Ale pro ostatní je to těžké. Stejně tak jako když jsi debil."Vložit komentář?

Jméno:

Nadpis:

Text:

Jméno města, ve kterém sídlí BioBanka: (ochrana proti robotům)

Webmasterka: Radka Jarušková